PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA WIELKANOCNE


Przy ul. Kraszewskiego 1 w okresie przedświątecznym zostały zorganizowane dwa bardzo ważne dla nas spotkania. Pierwszym była tak ważna dla nas i naszych podopiecznych wizyta osoby duchownej. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Drugie to zorganizowane 29 marca przedświąteczne spotkanie wielkanocne. Jak co roku przebiegało w ciepłej i miłej atmosferze. Tradycyjnie rozpoczęło się od słów podziękowania za współpracę i życzeń przekazanych przez panie z Zarządu Stowarzyszenia. Następnie degustowaliśmy potrawy i ciasta przygotowanych przez uczestników i rodziców.


Powrót

TRZECIA ROCZNICA POWSTANIA DZIENNEGO OŚRODKA WSPARCIA – KLUBU SAMOPOMOCY „INTEGRA”


20 marca w budynku przy ul. Potockiego 1 świętowaliśmy podwójna okazję: 3 rocznicę powstania Dziennego Ośrodka Wsparcia - Klubu Samopomocy „Integra” i przedświąteczne spotkanie wielkanocne. Spotkanie rozpoczęło się od słów podziękowania za współpracę kadrze i uczestnikom, przekazanych przez panią prezes Stowarzyszenia. Następnie uczestnicy w pięknych słowach wyrazili swoją wdzięczność za możliwość korzystania z rehabilitacji realizowanej w ramach działalności Ośrodka:
Pragniemy gorąco podziękować Zarządowi, terapeutom i wszystkim, którzy sprawiają, że chodzimy tu z wielką przyjemnością. Dziękujemy za trud i zaangażowanie w nasz rozwój i pomoc wyjścia z kryzysu psychicznego, za wyrozumiałość i cierpliwość dla nas, dawanie kolejnych szans. Dziękujemy za wzajemną motywację i za to, że codziennie możemy się wspierać. Mamy przyjemność i motywację do udziału w rozmowach, zajęciach od kulinarnych, psychologicznych i artystycznych. Staramy się systematycznie w nich uczestniczyć i rzetelnie wykonywać przydzielone nam obowiązki.
Początki były dla nas trudne, nie znaliśmy się dobrze, byliśmy nieśmiali. Z czasem zaakceptowaliśmy nasze wady, nawiązały się wspólne znajomości a nawet przyjaźnie. Wszyscy jesteśmy jak wielka rodzina a Ośrodek stał się dla nas „drugim domem”. Wspieramy się, pomagamy sobie nawzajem, akceptujemy i szanujemy takich jacy jesteśmy. Razem robimy różne ciekawe rzeczy, które wcześniej były dla nas bardzo trudne.
To co dał nam Ośrodek, to przede wszystkim oderwanie się od codziennej rutyny. Staliśmy się bardziej samodzielni. Łatwiej podejmujemy decyzje, uczymy się rozwiązywać trudne sytuacje życiowe, współpracujemy w grupie, nauczyliśmy się wyrażać własne emocje, budować poczucie własnej wartości, odkrywać samych siebie, swoje „słabe i mocne strony”, odkrywać nowe zdolności i umiejętności. Uczymy się od siebie nawzajem żartowania i znoszenia konstruktywnej krytyki, negocjacji, asertywności. Rozwijamy naszą wyobraźnię, ale przede wszystkim bardziej zaakceptowaliśmy naszą chorobę, która była pierwszym powodem dla którego tu przyszliśmy.
Te słowa wyrażają naszą wielką wdzięczność i chcemy się cieszyć ze wszystkimi tą radością. Jeszcze raz szczerze DZIĘKUJEMY.


Po życzeniach nastąpił moment degustacji potraw wielkanocnych i ciasta przygotowanych pod okiem terapeuty przez naszych uczestników.


Powrót

Audycja w Polskim Radiu Rzeszów


W dniu 18.03.2018 r w Polskim Radiu Rzeszów zostanie wyemitowana audycja poświęcona działalności Dziennego Ośrodka Wsparcia – Klubu Samopomocy „Integra” dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Pani redaktor Bernadetta Szczypta odwiedziła nas w naszej siedzibie przy ul. Potockiego 1. Była to już kolejna wizyta w naszym Klubie Samopomocy. Poprzednio widzieliśmy się podczas oficjalnego otwarcia, trzy lata temu.

Nasi uczestnicy podczas wspólnej rozmowy opowiadali co zmieniło się u nas przez ten czas. Oprowadziliśmy też panią Bernadettę po pracowniach Klubu gdzie mogła podziwiać wykonane przez uczestników prace. Następnie podczas wypowiedzi indywidualnych dzieliliśmy się własnymi odczuciami dotyczącymi tych trzech lat.

Nie zapomnieliśmy również o podziękowaniu władzom miasta, które pomogły nam w uzyskaniu środków na remonty i adaptację budynku. Szczególne słowa zostały skierowane w kierunku Pani Janiny Filipek – skarbnik Miasta Rzeszowa i Pana Jacka Gołubowicza – dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

SŁUCHAJ AUDYCJI


Powrót

Wizyta duszpasterska


W dniu 31 stycznia na zaproszenie Księdza proboszcza Józeja Kandefera z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Załężu grupa podopiecznych Dziennego Ośrodka Wsparcia - Klubu Samopomocy "Integra" przy ul. Potockiego 1, członkowie Zarządu i Stowarzyszenia udali się na spotkanie w ramach wizyty duszpasterskiej. Ksiądz proboszcz odprawił Mszę Świętą, następnie zaprosił nas na spotkanie do domu parafialnego. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy przy poczęstunku zorganizowanym przez księdza proboszcza.

Na ręce Księdza proboszcza składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Powrót

Spotkanie opłatkowe


Spotkania opłatkowe podzieliliśmy na dwa dni. Pierwsze odbyło się 14.12.2017 r w budynku przy ul. Potockiego 1. Drugie dzień później przy ul. Kraszewskiego 1. Spotkanie przy ul. Potockiego rozpoczęło się od części artystycznej składającej się z wierszy, fragmentów biblii i wybranych kolęd. Następnie zaproszeni goście z Zarządu Stowarzyszenia dziękowali kadrze i uczestnikom za wspólną pracę w bieżącym roku. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne życzenia składane indywidualnie. Następnie usiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów i spożywaliśmy przygotowane przez nas potrawy wigilijne. Wykorzystaliśmy nabyte umiejętności podczas zajęć kulinarnych. Był żur z grzybami, pierogi, krokiety i barszcz czerwony. Nie zabrakło również słodkości w postaci ciast: makowca, sernika i szarlotki. Po sutym posiłku zajęliśmy się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek przy akompaniamencie muzyki. Drugie spotkanie opłatkowe odbyło się 15 grudnia przy ul. Kraszewskiego 1. Wspólnie przygotowaliśmy salę na przywitanie gości. Zawiesiliśmy płatki śniegu, lampiony i ozdobiliśmy choinkę. W dzień spotkania został również przygotowany stół z daniami wigilijnymi i słodkimi smakołykami. Zanim usiedliśmy do Wigilijnego stołu wysłuchaliśmy fascynującego przemówienia Pani prezes Barbary Oleksińskiej. Wkrótce mogliśmy przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne. Później rodzice zostali obdarowani prezentami w postaci bombek samodzielnie przygotowanych przez ich dzieci. Zaprezentowaliśmy też wiersz, którego uczyliśmy się na pamięć przez ostatnie tygodnie. Na naszym stole wigilijnym nie mogło zabraknąć barszczu, ciast i znakomitych przekąsek takich jak paluszki czy paszteciki. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Obydwa dni wniosły w nasze serca magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i sprawiły, że czas oczekiwania na spędzenie ich w gronie rodzinnym stał się dla nas jeszcze bardziej mistyczny.


Powrót

Mikołaj


Dnia 6 grudnia 2017 roku dzięki gospodarzom Mikołajków czyli dyrektorom Caritas, ks. Stanislawowi Słowikowi, ks. Władysławowi Jagustynowi i ks. Piotrowi Potyrła podopieczni z ul. Kraszewskiego 1 mieli możliwość uczestnictwa w corocznej imprezie, na której gościł sam Święty Mikołaj. Uroczystość została zorganizowana w hali sportowej na Podpromiu w Rzeszowie. Cała sala zapełniła się ogromną ilością uczestników, którzy przybyli z wiarą i ufnością w oczekiwaniu na dary od Świętego Mikołaja. Uczestnikami byli podopiepieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Różanki, Ropczyc, Brzostu, Biecza, Lipinek, Kolbuszowej i Gorlic, Szkoły im. UNICEF z Rzeszowa, Środowiskowych Domów Samopomocy z: Zaczernia, Tyczyna i Nowego Żmigrodu, Stowarzyszenia dla Rodzin Wielodzietnych, Stowarzyszenia Chorych na Celiakię i Cukrzycę oraz Niewidomych i Głuchoniemych. Zespół z Górna ,,Młody Duch” wprowadził nas w klimat świętowania. Uczniowie II LO w Rzeszowie wykazali się wspaniałym aktorstwem pokazując nam spektakl pt.: ,,Najlepsze prezenty ukryte w sercach”. Po występach zarówno aktorskich i tanecznych nadszedł czas rozdania paczek i lodów uczestnikom uroczystości. Z kolei podopiecznych z ul. Potockiego 1 odwiedził Św. Mikołaj osobiście. Jak na Mikołaja przystało miał on na sobie czapkę, brodę, czerwony kombinezon oraz wór słodkich prezentów. Uczestnicy włączyli się we wspólną zabawę z Mikołajem. Każdy miał możliwość wykonania fotografii z naszym uroczym gościem.


Powrót

Andrzejki


Jak co roku została zorganizowana u nas (przy ul. Kraszewskiego 1) zabawa Andrzejkowa. Obchodzona jest ona w Polsce od kilku pokoleń, nie traci na popularności, choć trwa, nieco w cieniu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień jest zarówno początkiem jak i końcem roku liturgicznego. Andrzejki są naszą ostatnią okazją do hucznych zabaw. Podczas naszej imprezy można było skorzystać z licznych gier i zabaw takich jak np.: wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza dzięki, któremu mogliśmy się dowiedzieć z zastygłej masy co nas czeka w najbliższej przyszłości, losowanie osoby, którą spotkamy w najbliższym czasie. Oczywiście nie obyło się bez zabawy tanecznej i konkursów z nagrodami, w których można było wygrać wróżbę. Pod koniec zabawy każdy miał możliwość skorzystania z poczęstunku i odpoczynku. To była udana zabawa! Andrzejkowo bawiliśmy się również przy ul. Potockiego 1. Panie terapeutki przygotowały zestawy muzyczne, do których bawiliśmy się wykorzystując umiejętności taneczne zdobyte podczas zajęć. Nie obyło się bez zabaw andrzejkowych, w których bardzo chętnie braliśmy udział. Wszyscy korzystali też z przygotowanego przez nas samodzielnie poczęstunku i słodkości


Powrót

XV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZESTNIKÓW WTZ ,,I JA POTRAFIE BYĆ ATOREM”


Dnia 26 września 2017 roku wybraliśmy się do Wojewódzkiego Domu Kultury na długo przygotowywane występy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej . Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Młodzież Sprawna Inaczej w Rzeszowie. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Województwa Podkarpackiego – ROPS w Rzeszowie w ramach ,, Wojewódzkiego Programu na Rzecz Wyrównania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałaniach Wykluczeniu Społecznemu na lata 2008 - 2020. Uczestnicy którzy brali udział w występach wykazali się dużą odwagą i ukazali nam swoje zdolności teatralne, wokalne i instrumentalne. Warsztaty Terapii Zajęciowej, które występowały to: WTZ Ropczyce, WTZ Dębica, WTZ Zgłobień, WTZ Białobrzegi, WTZ Tarnobrzeg, WTZ Rzeszów, WTZ Stara Wieś, WTZ Ustrzyki Dolne, WTZ Przemyśl, WTZ Gorzyce, WTZ Leżajsk, WTZ Korytniki, WTZ Brzostek, WTZ Stara Wieś, WTZ Sanok, WTZ Stalowa Wola Występy oceniało jury pod przewodnictwem aktora Artura Barcisa w składzie: Bogusława Bednarska, Jerzy Czeluśniak, Małgorzata Hołowińska i Anna Demczuk.Oczywiście festiwal nie odbył się bez poczęstunku dla uczestników w formie ciastek i napojów, a także obiadu. O godzinie 17:45 nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i zakończenie festiwalu.


Powrót

Spartakiada


Stowarzyszenie Rodzin ,,Otwarty Umysł” jak co roku wzięło udział w wydarzeniu jakim była XIX Olimpiada dla osób Niepełnosprawnych, która odbyła się na stadionie Podhalańskim w Rzeszowie. Olimpiada została wsparta m.in. przez samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach działań realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Olimpiadę rozpoczęła msza święta, która sprawowana była przez bp. Jana Wątrobę. Po mszy wszyscy uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie na stadion, gdzie nastąpiła ceremonia otwarcia, składająca się z odegrania hymnu państwowego, wciągnięcia na maszt flagi Olimpijskiej i przemówień.
Nasi podopieczni mieli możliwość udziału w konkurencjach sportowych:
-wyścig rzędów
-rzut do kosza
-rzut piłką lekarską
-skok w dal z miejsca
-serso
-mini kosz
-ringo
-rzut podkową.
Zdecydowała się Iwona, która wraz z mamą wzięła udział w biegach dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Dzięki Olimpiadzie wszyscy uczestnicy mogli skosztować grochówki która została przygotowana przez prawdziwe wojsko. To była wspaniała zabawa!


Powrót

Dzień dziecka


Dzień Dziecka tego święta nie mogliśmy pominąć. W naszym Ośrodku był to dzień pełen integracji, radości, zabawy i oczywiście łakoci. Nie był to zwyczajny dzień zajęć. Już od samego poranka bawiliśmy się na zorganizowanej przez naszych opiekunów zabawie tanecznej. Tańczyliśmy w rytm największych letnich przebojów. Wzięliśmy również udział w zawodach sportowych. Zmagaliśmy się w takich konkurencjach jak min. rzut piłką do kosza na śmieci, odbijanie balona, dmuchanie piórka, puszczanie baniek mydlanych czy taniec na gazecie. Największą popularnością cieszyła się konkurencja doniesienia pełnego kubka wody z miejsca startu do mety. Wśród nas byli i tacy, którzy po drodze wypijali zawartość kubka, ale przecież wszystko miało służyć zdrowiu i dobrej zabawie. Po trudach i sportowej rywalizacji udaliśmy się na zasłużoną nagrodę - na lody do naszej ulubionej Lodziarni w rynku. Lody u Myszki smakują nam bowiem najlepiej. Następnie w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się odpocząć na ławeczki zlokalizowane przy al. Lubomirskich, skąd mogliśmy obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej i delektować się piękną słoneczną pogodą.


Powrót

Dzień mamy i taty


W ostatnim czasie wiele naszej uwagi i energii poświęciliśmy przygotowaniu Dnia Mamy i Taty. Najpierw tworzyliśmy dla naszych rodziców oryginalne i osobiste prezenty. Zaczęliśmy od kartek z życzeniami, do przygotowania których wykorzystaliśmy min. scrapbooking i quiling. Skorzystaliśmy z gotowych życzeń, które naklejaliśmy na przygotowane kartki, niektórzy z nas samodzielnie napisali życzenia dla swoich rodziców. Dla mam przygotowaliśmy modne, kolorowe bransoletki, które włożyliśmy do torebek na prezenty wykonanych z kolorowego papieru. Każda torebka była imiennie zaadresowana. Na koniec pozostało nam już tylko przygotować zaproszenia na ten uroczysty dzień. W dniu 26 maja odbyła się przygotowana przez nas uroczystość. Rozpoczęliśmy ją wspólną recytacją wiersza „Maj” J. Ficowskiego, następnie odbyły się indywidualne występy - recytacje wiersza „Święto Taty” Doroty Gellner i wiersza „Kochana mamo”. Po części artystycznej przy słodkim poczęstunku i kawie spędziliśmy miłe chwile na rozmowach z naszymi rodzicami.


Powrót

Śniadanie wielkanocne


W dniu 12.04.2017 r. kadra wraz z uczestnikami Dziennego Ośrodka Wsparcia Klubu Samopomocy „Integra” zorganizowała śniadanie wielkanocne przy ul. Potockiego. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z tradycjami i symbolami, o których poinformowali nas uczestnicy w przygotowanej pod okiem pani psycholog części artystycznej. Po niej nastąpiło symboliczne podzielenie się jajkiem i złożenie sobie życzeń. Następnie odbyła się degustacja samodzielnie przygotowanych przez uczestników potraw i słodkości wielkanocnych. Miłym chwilom towarzyszyły niekończące się dyskusje i rozmowy.

W kolejnym dniu, tj. 13.04.2017 spotkanie wielkanocne odbyło się w budynku przy ul. Kraszewskiego. Uczestnikami była kadra podopieczni i ich rodzice. Tu również na początku podzielono się jajkiem oraz złożono życzenia wielkanocne. Następnie spędzono czas na rozmowach i degustacji żurku (przygotowanego przez kolegów z ul. Potockiego), sałatek i ciast.


Powrót

Dwa lata działalności Dziennego Ośrodka Wsparcia - Klubu Samopomocy "Integra"


22.03.2017 r. obchodziliśmy drugą rocznicę działalności Dziennego Ośrodka Wsparcia – Klubu Samopomocy „Integra” dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnicy przygotowali część artystyczną z wykorzystaniem sztuki „Pamiętniki Adama i Ewy”. Po części artystycznej kadra Ośrodka odebrała podziękowania od uczestników. Przy samodzielnie przygotowanym posiłku uczestnicy wspominali swój pobyt od powstania Ośrodka do dnia dzisiejszego. Dzień spędzono w radosnej i miłej atmosferze.


Powrót

Wyjście do kina


W dniu 03.02.2017 wspólnie z opiekunami wybraliśmy się do Kina „Zorza” na film animowany pt. „Balerina”. Główną bohaterką bajki jest jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka z sierocińca o imieniu Felicja. Marzeniem dziewczynki jest zostać baleriną w operze. Felicja wraz z najlepszym przyjacielem z sierocińca Wiktorem- chłopcem marzącym o wielkich wynalazkach, uciekają do Paryża. Dzięki podstępowi i swojemu urokowi dziewczynce udaje się dostać do szkoły tańca przy Operze Paryskiej. Felicja trafia pod skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty. Madame przygarnia sierotę i uczy ją baletu od podstaw. Największymi rywalkami w drodze do realizacji marzenia dziewczynki okazują się być podstępna dziewczynka Kamilla i jej matka bogata Regina, u której mieszkają Madame Odetta i Felicja. W Operze Paryskiej trwają właśnie eliminacje do głównej roli w „Dziadku do Orzechów” Czajkowskiego, od wygrania eliminacji zależą dalsze losy Felicji. W realizacji marzenia dziewczynce pomogą niezawodny przyjaciel Wiktor oraz nauczycielka Madame Odetta. Film bardzo nam się podobał, wzbudził wiele emocji oraz był inspiracją do interesujących rozmów na temat baletu, marzeń i pokonywania przeszkód w ich realizacji.

Powrót

Wizyta duszpasterska


W dniu 16.01.2017 r. odwiedził nas w Dziennym Ośrodku Wsparcia – Klubie Samopomocy „Integra” przy ul. Potockiego ksiądz Józef Kandefer, proboszcz tutejszej parafii. Wizyta duszpasterska rozpoczęła się od modlitwy, błogosławieństwa księdza proboszcza i śpiewu kolędy. Wszyscy uczestnicy chętnie włączyli się w wspólną dyskusję. Spotkanie było bardzo sympatyczne. Już dziś czekamy na kolejną wizytę w przyszłym roku.

Powrót

Spotkanie opłatkowe


W dniu 21.12.2016r w budynku Dziennego Ośrodka Wsparcia – Klubu Samopomocy „Integra” przy ul. Potockiego odbyło się spotkanie opłatkowe, które sami zorganizowaliśmy. Przygotowywaliśmy się do niego starannie. Prace zaczęliśmy od dekoracji ośrodka. Przystroiliśmy choinkę w salonie. Obok, przy kominku, stanął Mikołaj. Jadalnia i pozostałe pomieszczenia również zostały świątecznie przyozdobione. Okres przed wigilią zajęły nam przygotowania potraw. W menu znalazły się min: barszcz biały z grzybami, pierogi i gołąbki oraz mnóstwo pysznych słodkości. Ucztę wigilijną rozpoczęliśmy od krótkiego programu artystycznego. Czytaliśmy wiersze, śpiewaliśmy kolędy, po czym połamaliśmy się opłatkiem życząc sobie wszelkiej pomyślności w nadchodzący roku. Przez cały czas w tle słychać było płynące z radia kolędy. Czas upłynął nam w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy wyszliśmy do domów zadowoleni i w świątecznym nastroju.

W dniu 22.12.2016 r. obyło się w siedzibie Stowarzyszenia Rodzin „Otwarty Umysł” spotkanie wigilijne. Podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia- Klubu Samopomocy „Integra” grupy z ul. Kraszewskiego przyszli na nie wraz rodzicami. Stoły zostały pięknie przystrojone własnoręcznie wykonanymi przez podopiecznych stroikami i ozdobami świątecznymi. Uczestnicy recytowali świąteczne wiersze księdza Jana Twardowskiego oraz Emilii Waśniowskiej i przy akompaniamencie gitary śpiewali piękne polskie kolędy. Po części artystycznej dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie wzięliśmy udział w przygotowanej wieczerzy wigilijnej. Bardzo smakowały nam wigilijne potrawy zwłaszcza barszcz czerwony z uszkami. Tematy rozmów przy stole były iście świąteczne, rozmawialiśmy między innymi o regionalnych tradycjach świątecznych, planach na zbliżające się Święta, w tle słychać było kolędy. Podczas spotkania wigilijnego przeżyliśmy wiele wzruszających chwil i na długo pozostanie ono w naszej pamięci.


Powrót

Zabawa Andrzejkowa


Na tę zabawę czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Wiązało się z nią wiele emocji. Mowa tu o zabawie Andrzejkowej przy ul. Potockiego, czyli o wspólnym, miłym i ciekawym spędzaniu czasu. Nie mogło się obejść bez tańca i smakowicie przygotowanego posiłku. Pierwszą potrawą był bigos, a następnie każdy mógł skosztować ciast i sałatek, które wspólnie przygotowywaliśmy. Podczas posiłku wywiązały się bardzo ciekawe rozmowy i dyskusje. Tym bardziej, że mieliśmy wcześniej zaproszonych gości. Dzielili się oni z nami swoimi doświadczeniami. Bawiliśmy się przy dobrej muzyce i we wspaniałej atmosferze. Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń i bardzo zadowoleni, że tak sympatycznie można spędzić czas wśród osób, które tak dobrze znamy.

W dniu 23 listopada bawiliśmy się wspólnie na Andrzejkach przy ul. Kraszewskiego 1. Zabawę poprowadziły Panie socjoterapeutki Madzia i Gosia. Podczas imprezy nie zabrakło takich wróżb jak: przekuwanie serca szpilką z imionami, malowanie farbami swojej przyszłości, wróżby pt. „Kim będę?”. Bardzo podobały nam się zabawy sprawnościowe z chustą animacyjną Klanza, w tym odbijanie balonami. Zabawa taneczna przysporzyła nam mnóstwo radości. Bawiliśmy się przy takich przebojach jak „Bałkanica” zespołu Piersi, czy „Jesteś szalona” w wykonaniu zespołu Boys. Hitem imprezy stał się dziecięcy przebój pt. „Jedzie pociąg z daleka”, przy którym nasze nogi same rwały się to tańca. Po energetycznej zabawie czekał na nas poczęstunek. Humory dopisały wszystkim


Powrót

SPOTKANIE WIELKANOCNE


W dniu 02.04.2015 r. zorganizowano spotkanie wielkanocne dla uczestników, rodziców i kadry Dziennego Ośrodka Wsparcia – Klubu Samopomocy „Integra”. Uczestnicy z lokalu przy ul. Potockiego 1 w ramach pracowni kulinarnej samodzielnie przygotowali posiłki i upiekli ciasto dla podopiecznych z lokalu przy ul. Kraszewskiego 1. Panie terapeutki udekorowały stoły i salę terapeutyczną w ozdoby wielkanocne. Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego podzielenia jajkiem i życzeń. Następnie wśród przepełnionych ciepłem rozmów spożywano jajka w sosie tatarskim sałatki, ciasto marchewkowe, szarlotkę. Powstała atmosfera udzieliła się wszystkim, kiedy przyszedł czas zakończenia, wszyscy niechętnie rozchodzili się do domu.

Powrót